Kategorie: Wszystkie | Galeria | Notatnik | O mnie | Photoshop | Szkicownik | Wstęp
RSS
czwartek, 26 listopada 2009
woman in a red hat - w2

woman in a red hat

Zrobiłem jeszcze inną wersję.

Przeglądając etapy pracy nad twarzą zauważyłem że jeden z nich był interesujący, więc do niego powróciłem.

etapy pracy nda twarzą

 

Photoshop + tablet

środa, 25 listopada 2009
Schemat twarzy (idealnej)

schemat

 

Ostatnio napisałem o schemacie jaki zastosowałem w swojej pracy.  Na podstawie obserwacji i analizie kobiecej twarzy, utworzyłem wzornik twarzy "idelanej" opartej na trójkącie równobocznym oraz odcinku równym połowie boku trójkąta. Prawdopodobnie aż tak idealna twarz nie istnieje, ale kto wie...

 

wtorek, 24 listopada 2009
Woman in a red hat

Parę dni temu poprzednią pracą "Chanel" rozpętałem burzę na jednym z forów poświęconych grafice komputerowej. Wiele osób zarzuciło mi że okłamuję czytelników. Parę osób twierdziło że nie ma sensu czegoś takiego robić. Część jednak doceniła mój wysiłek. Nie zakładałem podczas pracy nad "Chanel" że będzie to obraz artystyczny, raczej chodziło mi o wizualizacje konceptu jaki miałem w głowie. Chciałem zaprojektować twarz i się udało - trochę popełniłem błędów anatomicznych ale wynikało to z tego że pracowałem nad bryłą z wyobraźni. Nie ukrywam że do zrobienia poszczególnych materii podglądałem różne fotografie - ale żadnego elementu nie przerysowałem - niewiele osób potrafiło w to uwieżyć (i wcale nie musieli).

Czułem że muszę zadziałać jeszcze raz. Tym razem podwyższyłem sobie poprzeczkę "na maxa", postanowiłem stworzyć pracę całkowicie z wyobraźni. Zamkąłem się w pokoju z kartką i ołówkiem i zacząłem rysować - powstał kolejny wymyślony portret. Niestety ołówkowy twór nie spełniał moich oczekiwań ze względu na małą precyzję  jaką dawało narzędzie. Otworzyłem więc program Photoshop i zacząłem ponownie rysować. Utworzyłem schemat  kobiecego portretu, ( napiszę o tym później) który pomógł mi narysować proporcje. Po paru godzinach poszukiwania bryły i charakteru twarzy powstała zapowiedź pracy finałowej. Jeszcze trochę czasu poświęciłem na drobne detale i po kolejnych paru godzinach zakończyłem pracę.

Efekt możecie obejrzeć poniżej.

woman in a red hat

Jaki miała cel taka zabawa? - tylko jeden - chciałem sprawdzić czy potrafię narysować portret opierając się tylko na mojej pamięci i wyobraźni.

Photoshop + tablet (100% wyobraźni)

wtorek, 17 listopada 2009
Projekt - głowa - drobne poprawki

projekt -głowa

Coś mnie jeszcze męczyło i zrobiłem małe poprawki.

Photoshop+tablet

niedziela, 15 listopada 2009
Projekt - głowa - wariant kolorystyczny

projekt -głowa (Photoshop digital painting)

Wstawiam jeszcze drugi wariant kolorystyczny (z efektem głębi ostrości)

Projekt - głowa - detale pracy (oko)

projekt -głowa - detale pracy (oko)

 

Umieszczam jeszcze zbliżenie. Po narysowaniu portretu dodałem jeszcze parę photoshopowych filtrów, które nadają realistyczność detalom takim jak oko, skóra, itd...

sobota, 14 listopada 2009
Projekt - głowa - Chanel

projekt -głowa - Chanel

 

Projekt - głowa - zakończony. Wykreowaną postać nazwałem Chanel.

Postać została wymyślona - to znaczy że nie istnieje w realnym świecie. Wszystkie elementy obrazu zostały namalowane z wyobraźni. Różne fotografie posłużyły mi za materiał pomocniczy by efekt był realistyczny, ale nic nie zostało z nich skopiowane. Takie były moje założenia - i się udało.

Photoshop - digital painting (tablet)

środa, 11 listopada 2009
Projekt - głowa - ciąg dalszy

projekt -głowa

 

Głowa nabiera coraz realniejszych proporcji, a twarz charakteru.

Ten etap "projektowy" dobiega końca (został jeszcze design stroju).  Teraz skupię się na zaprojektowaniu ubranka i aranżacji sceny.

wtorek, 10 listopada 2009
Projekt - głowa

projekt -głowa

Wpadłem na dość dziwny pomysł - projekt głowa.  Kiedyś nurtowało mnie pytanie czy da się "zaprojektować" ludzką głowę?  Postanowiłem to sprawdzić. Zadanie jakie sobie postawiłem to wymyślić bryłę kobiecej głowy nie używając nic poza wyobraźnię. Zacząłem od szkicowania długopisem na kartce. Powstało parę szkiców - a raczej gryzmołów - które usiłowały być jakąś głową kobiety. Na koniec wybrałem jeden, który najbardziej mi odpowiadał. Potem przerysowałem bryłę ołówkiem by dodać jakieś elementy stroju. Po zeskanowaniu tych dwóch szkiców nałożyłem je na siebie pod Photoshopem i zacząłem kolorować. Zmodyfikowałem jeszcze bryłę głowy by stała się realniejsza. Główny cel jaki sobie stawiam to zbliżyć się do naturalnego wygłądu kobiecej głowy - czy się uda - zobaczymy.

niedziela, 08 listopada 2009
Fashion Style - moda... na siostry bliźniaczki

Fashion Style

 

Projekt sukni wykonała Aga (modelka)

 

Oryginał